PRECHODNÉ HYBRIDNÉ BUNDY OD ZNAČKY CMP

PRECHODNÉ HYBRIDNÉ BUNDY OD ZNAČKY CMP
9. marca 2018 maja
cmp-campagnolo-hybrid-bunda-panska

CMP

Skutoční ľudia. Skutočné produkty.“ Pod týmto sloganom sa prezentuje talianska značka CMP, ktorá sa už pred päťdesiatimi rokmi zamerala na výrobu outdoorového oblečenia a obuvi. Mária Disegn a jej synovia Antonio, Andrea, Mario, Giorgio a Silvano vybudovali silnú skupinu F.lli Campagnolo, pod ktorú patrí i značka CMP. V každom ročnom období ponúkajú široký výber kvalitného oblečenia, z ktorého cítiť talianske nápady a dizajn. Bonusom sú použité materiály priateľské k životnému prostrediu. Kto sa má však v tej kope oblečenia vyznať? Čo si vybrať na prechodné obdobie? Počuli ste už o hybridných bundách?

hybridne-prechodne-bundy-mikiny-cmp-10

Hybridná konštrukcia bundy

Jar už cítiť vo vzduchu, avšak chladné rána si vyžadujú bundu, ktorá nás udrží v teple, aby sme sa cítili pohodlne, kým sme von. Tiež vyžadujeme, aby nás ochránila pred prípadnou vlhkosťou, a zároveň oceníme priedušnosť bundy. Práve na prechodné obdobie existujú hybridné bundy, ktoré vznikli zlúčením väčšinou z dvoch rôznych materiálov. Tie sú často doplnené integrovanou kapucňou, pre ešte väčšiu ochranu pred chladom a vetrom.

Kombináciou zateplených a priedušných materiálov, alebo odolných a teplých materiálov vznikli veľmi funkčné a praktické tzv. hybridné bundy. Tieto bundy využijeme na všetky outdoorové aktivity, turistiku, lezenie, skialp i počas každodenného nosenia do práce či školy.

hybridne-prechodne-bundy-mikiny-cmp-20

Materiály

Zateplené prešívanie je zvyčajne použité v prednej a zadnej časti bundy, aby chránilo stred tela pred chladom. Výplň je tvorená rôznymi syntetickými vláknami napr. Dupont Sorona, Feel Warm Flat či 3M ™ Thinsulate ™ Platinum Insulation, ktoré majú nízku hmotnosť, sú vodeodolné, jemné a umožňujú absolútnu voľnosť pohybu.

Softshellové časti sú odolnejšie, preto sú zväčša použité na ramenách, rukávoch a prípadne i na bokoch. Stále rovnako populárny Softshell len tak ľahko neprefúkne a do značnej miery je vodeodolný, zachováva si nízku hmotnosť, je elastický a priedušný.

Časti z priedušného, ľahkého a rýchloschnúceho fleecu sa používajú podobne ako softshell predovšetkým na rukávoch a bokoch. Značka CMP obľubuje Knit-tech, Arctic fleece alebo Stretch Performance fleece, ktoré sú vyrobené z ekologických materiálov a farbív. Tieto druhy fleecu získali certifikát OEKO-TEX Standard 100 už pred viac ako dvadsiatimi rokmi a udržujú si svoju netoxicitu a kvalitu. Arctic fleece a Stretch Performance fleece sú športovejšou verziou, sú ľahké, izolujú, avšak zachovávajú si svoju priedušnosť, spoľahlivo odvádzajú pot, rýchlo schnú a sú odolné. Na rozdiel od nich, Knit-tech je zmes vlákien, ktorá udrží v teple a vytvára pocit pohodlia.

hybridne-prechodne-bundy-mikiny-cmp-30

Mnohoúčelovosť

Hybridnú bundu vieme využiť ako druhú vrstvu v chladných zimných dňoch i ako vrchnú časť oblečenia v prechodných obdobiach. To však nie je všetko. Bundu vďaka svojim vlastnostiam použijeme celoročne. Zatepľovacia vrstva na turistiku i na lezenie počas celého roka alebo v zime na skialp. Niekedy stačí spojiť pár funkčných materiálov a dostaneme praktický a mnohoúčelový kúsok oblečenia, bez ktorého si nevieme predstaviť život. Značka CMP myslela nielen na mužov a ženy, ale i na deti. Už ste si vybrali svoju?

0 Comments

Leave a reply